![](/images/legacy/b2ed404cd66d00ae6bf0e3c40c635b81.jpg)
![Πήρε τη νίκη, όχι την πρωτιά](http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/10/01/13/232257.jpg?w=400)
Παρά τις απουσίες, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Γερμανία επικρατώντας 67-64 της Όλντενμπουργκ για την δέκατη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων της πρώτης φάσης της Ευρωλίγκας. Οι «πράσινοι» τερμάτισαν στη δεύτερη θέση του τέταρτου ομίλου, καθώς η Ρεάλ επιβλήθηκε 75-66 της Αρμάνι στην Ιταλία και κατέκτησε την πρωτιά. Κορυφαίος για το «τριφύλλι» ο Μάικ Μπατίστ, ο οποίος πέτυχε 21 πόντους.
Όλντεμπουργκ (Κρούνιτς): Σκέκιτς 4, Στράουτς, Φόστερ 15 (2), Μαϊστόροβιτς 12 (1), Χάιν, Γκάρντνερ 2, Πόλντινγκ 19 (4), Κάρτερ 7 (2), Μπούμτσε Μπούμτσε 5
Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Τέπιτς 6, Περπέρογλου 3 (1), Μπατίστ 21, Φώτσης 7 (1), Νίκολας 14 (4), Τσαρτσαρής 2, Καλάθης 10, Σερμαντίνι 2, Γιασικεβίτσιους 2