Με επιτυχία το Regional Juniors στην Κω

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Βόλεϊ Δημοσιεύτηκε πριν 28 μέρες

Για άλλη μια χρονιά ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Regional Juniors που διοργανώνει η Τ.Ε. ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου  σε συνεργασία με τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω. Πιστοί στο ραντεβού μας βρεθήκαμε από τις 18 εώς και τις 20 Ιουλίου στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου Κω και με μεγάλη ικανοποίηση παρακολουθήσαμε αγώνες ανάμεσα σε μικρούς αθλητές και αθλήτριες από σχεδόν όλα τα σωματεία των δύο νησιών.

Έχοντας  τρία (3)  ταμπλό των 12 ομάδων στις κατηγορίες Αγοριών Κ17- Κ19 και Κοριτσιών Κ19  και ένα ταμπλό 16 ομάδων Κοριτσιών Κ17 χρειάστηκε να γίνου 88 παιχνίδια για να αναδειχτούν οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου. Η μεγάλη συμμετοχή για ακόμα μια φορά σε ένα τουρνουά που είναι πλέων θεσμός και μας φέρνει σχεδόν κάθε χρόνο στις πρώτες θέσεις σε συμμετοχές σε όλη την Ελλάδα μας δίνει το δικαίωμα να πιστεύουμε πως θα μπορέσουμε να στείλουμε δύο (2) ομάδες από κάθε κατηγορία για να εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα πανελλήνια πρωταθλήματα που θα γίνουν τις επόμενες εβδομάδες σε Λουτράκι και Κρήτη.
Οι τελικές κατατάξεις ανά κατηγορία είναι:

Αγόρια Κ17
(12 συμμετοχές)

1η ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2η ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3η ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
4η ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΠΙΕΤΡΙ ΝΤΑΝΙΕΛ
5η ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΞΕΝΟΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ
9η ΛΙΑΛΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ / ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ ΟΡΦΕΑΣ
ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ / ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΞΑΝΔΡΟΣ /ΝΙΚΟΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
ΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ /ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Αγόρια Κ19
(12 συμμετοχές)

1η ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2η ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ / ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3η ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4η ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ / ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
5η ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ ΕΚΤΩΡΑΣ / ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΥΡΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ / ΧΑΤΖΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
9η ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΠΑΝΤΕΧΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ / ΡΟΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Κορίτσια Κ17
(16 συμμετοχές)

1η ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
2η ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΓΑΠΗ / ΚΟΥΚΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ
3η ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΠΑΡΙΣΗ ΧΡΥΣΉ
4η ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ
5η ΑΛΑΒΑΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΜΑΝΣΟΥΡ ΗΛΕΚΤΡΑ
ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ / ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ
ΕΛΕΖΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΡΟΥΜΠΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΚΑΡΠΟΥΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΜΠΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΑ
9η ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ / ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΥΡΥΔΙΚΗ
ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ
ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑ / ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
13η ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΒΑΡΒΑΡΑ / ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ
ΖΑΜΑΓΙΑ ΟΛΓΑ / ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ ΠΗΓΗ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΆΝΑ
ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ / ΜΑΣΤΟΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Κορίτσια Κ19
(12 συμμετοχές)

1η ΓΚΙΖΕΤΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ / ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ ΕΛΠΙΔΑ
2η ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
3η ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ / ΣΟΥΣΑΡΙ ΠΑΟΛΑ
4η ΚΑΛΙΟΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ / ΤΣΕΡΚΕΖ ΣΕΒΓΚΗ
5η ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΡΕΑ / ΜΥΡΩΝΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΓΚΙΑΤΑ ΑΛΕΞΙΑ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ
ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ
9η ΛΑΜΠΡΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑ / ΛΙΑΛΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ / ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ ΗΛΕΚΤΡΑ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΞΕΝΟΥ ΛΥΔΙΑ / ΣΚΑΛΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
 
Η Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου συγχαίρει όλους τους  αθλητές και τις αθλήτριες που πήραν μέρος σε αυτό το τουρνουά, ευχαριστεί το σωματείο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, τον ΔΟΠΑΒΣ του Δήμου Κω, την ναυτιλιακή εταιρεία BLUE STAR FERRIES και εύχεται καλή επιτυχία στις ομάδες που θα συνεχίσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.