Με απόλυτη επιτυχία το 1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΙΓΑΙΟΥ JUNIOR 2019

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Τέννις Δημοσιεύτηκε Τρίτη, 16 Απριλίου 2019

Με πολύ καλές καιρικές συνθήκες και απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διοργάνωση του 1ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΙΓΑΙΟΥ JUNIOR 2019. Στο Τουρνουά που διοργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Κω , στις Κατηγορίες U10 ORANGE – U10 GREEN – U13 GREEN – U12 – U14 –U16 & U18 , αγωνίστηκαν 174 Αγόρια & κορίτσια. Εκτός από τους αγώνες του ΜΟΝΟΥ σχεδόν όλοι οι αθλητές συμμετείχαν και στο Τουρνουά ΔΙΠΛΟΥ .

Το μεσημέρι της Κυριακής έγινε η τελετή των απονομών .

Την περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου που υποστήριξε την διοργάνωση εκπροσώπησε η Κυρία Νάκη Φρίντυ και παρευρέθηκε από τον ΔΟΠΑΒ του Δήμου Κω ο Κύριος Κεφάλας Βασίλης.

Το Δ.Σ. του Ο.Α.ΚΩ ευχαριστεί θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην άψογη διοργάνωση του Τουρνουά καθώς και την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου , το Δήμο Κω ,τους μόνιμους ιδιώτες Χορηγούς του Ομίλου, τους ανθρώπους που εργάστηκαν , τη γραμματεία των αγώνων και τους προπονητές .

Διακρίθηκαν οι Αθλητές:

ΑΓΟΡΙΑ U18

ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΡΟΑ

ΜΑΧΙΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Ο.Α.ΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ RTA

ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ ΒΑΣΙΑ Ο.Α.ΚΩ

ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΟΑ ΛΕΡΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ U16

1η θέση ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

2η θέση ΦΡΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΠΑΤΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΧΑΛΙΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΑΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U16

1η θέση ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΝΙΝΑ ΡΟΑ

2η θέση ΤΣΟΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΡΟΑ

3η θέση ΚΑΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΑ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ Α.Ο.Α. ΛΕΡΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ U14

1η θέση ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ο.Α.ΚΩ

2η θέση ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΤΖΑΝ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

1η θέση ΣΠΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ο.Α.ΚΩ

2η θέση ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΙΩΑΝΝΑ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΡΟΑ

4η θέση ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΡΟΑ

ΑΓΟΡΙΑ U 12

1η θέση ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

2η θέση ΠΑΜΠΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΑ

3η θέση ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

1η θέση ΠΟΥΛΑΚΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ ΡΟΑ

2η θέση ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝ ΡΟΑ

4η θέση ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ ΣΕΛΙΝ ΡΟΑ

ΑΓΟΡΙΑ U10 ( GREEN )

1η θέση ΛΥΚΟΥΡΕΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

2η θέση ΧΡΥΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΜΠΟΥΦΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

4η θέση ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΔΡΕΑΣ Ο.Α.ΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ( GREEN )

1η θέση ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΡΟΑ

2η θέση ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΕΤΟΥΣΑ Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

3η θέση ΤΖΙΩΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΡΟΑ

4η θέση ΠΑΣΧΑΛΗ ΡΕΝΙΑ Ο.Α.ΚΩ

ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

1η θέση ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΚΩ

2η θέση ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΟΑΚΩ

3η θέση ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΗΛΙΑΣ ΟΑΚΩ

4η θέση ΓΑΛΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΚΩ

ΚΟΡΙΤΣΙA U13 ( GREEN )

1η θέση ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ Ο.Α. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

2η θέση ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Ο.Α.ΚΩ

3η θέση ΚΑΡΒΕΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Ο.Α.ΚΩ

4η θέση ΦΡΑΖΗ ΕΡΑΤΩ Ο.Α.ΚΩ

ΑΓΟΡΙΑ U 10 ORANGE ( ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ )

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ - ΚΩΣ 

ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΑΚΩ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΟΑΚΩ

ΚΟΥΛΙΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΑΚΩ

ΠΟΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΚΩ

ΣΒΥΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο ΑΚΩ

ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΑΚΩ

ΤΑΛΚΙΟΥΖ ΜΕΧΜΕΤ ΟΑΚΩ

ΤΑΣΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΑΚΩ

ΦΙΟΡΑΒΑΝΤΗΣ ΟΑΚΩ

2η ΟΜΑΔΑ - ΡΟΔΟΣ

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΟΜ. ΡΟΑ

ΚΑΒΟΥΚΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΟΑ

ΜΑΥΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΕΚΤΩΡΑΣ ΡΟΑ

ΜΙΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΟΑ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΡΟΑ

ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΑ

ΡΑΜΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΡΟΑ

ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΡΟΑ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΑΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE ( ΟΜΑΔΙΚΟ )

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ - ΡΟΔΟΣ

ΜΑΓΟΥ ΦΙΛΑΡΕΤΗ ΡΟΑ

ΜΑΝΕΤΤΑ ΕΒΡ. ΡΟΑ

ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΣΟΦΙΑ ΡΟΑ

ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΡΟΑ

ΧΑΡΙΣΗ ΑΙΜΙΛΙΑ ΡΟΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 ORANGE

2η ΟΜΑΔΑ – ΚΩΣ

ΓΟΥΝΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΟΑΚΩ

ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΡΟΔΙΑ ΟΑΚΩ

ΠΛΙΤΣΗ ΖΩΗ ΟΑΚΩ

ΤΣΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΑΚΩ

ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U18 

1η Θέση: ΠΑΡΙΣΗΣ ΡΑΑ / ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΡΟΑ

2η Θέση: ΠΑΤΡΗΣ Ο.Α.ΚΩ / ΜΑΧΙΝΗΣ Ο.Α.ΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18 

1η Θέση: ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΡ ΡΑΑ / ΤΣΩΛΗ ΦΑΙΗ ΡΟΑ

2η Θέση: ΠΑΤΡΗΣ Ο.Α.ΚΩ / ΜΑΧΙΝΗΣ Ο.Α.ΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U14

1η Θέση: ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΟΑΚΩ / ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΟΑΚΩ

2η Θέση: ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΡΟΑ / ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14

1η Θέση: ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΡΟΑ/ΛΥΚΟΠΑΝΤΗ ΡΟΑ

2η Θέση: ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ ΟΑΚΩ / ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ ΚΑΤ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U12

1η Θέση: ΚΑΒΟΥΡΑΣ Ο.Α. ΛΕΡΟΥ / ΠΑΤΑΚΙΟΥΤΗΣ ΟΑ ΛΕΡΟΥ

2η Θέση: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΑΚΩ / ΜΠΑΙΜΑΚΟΣ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12

1η Θέση: ΚΑΣΛΗΟΓΛΟΥ ΡΟΑ / ΠΑΠΑΓΑΠΗΤΟΥ ΡΟΑ

2η Θέση: ΣΚΟΥΡΜΑΛΑ ΡΟΑ / ΠΟΛΑΚΗ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U10

1η Θέση: ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ/ ΡΟΔΙΤΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΜ

2η Θέση: ΓΕΡΑΚΙΟΣ ΡΟΑ / ΧΡΥΣΟΣ ΠΑΝΑΓ ΡΟΑ

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΑ U13 ( GREEN )

1η Θέση: ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΟΑΚΩ / ΜΥΤΙΛΙΝΙΟΣ ΟΑΚΩ

2η Θέση: ΔΡΙΒΑΣ ΟΑΚΩ / ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΟΑΚΩ

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U13 ( GREEN )

1η Θέση: ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΡΟΑ / ΠΙΣΤΟΛΑ ΡΟΑ

2η Θέση: ΜΑΓΟΥ ΡΟΑ / ΤΖΙΩΡΑ Ρ

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.