Ολοκληρώθηκε το 2ο τουρνουά Αιγαίου junior 2013 (pics)

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Τέννις Δημοσιεύτηκε Τρίτη, 08 Οκτωβρίου 2013

Την Κυριακή 6 Οκτωβρίου το απόγευμα έκλεισε η αυλαία για το 2ο Τουρνουά Αιγαίου junior 2013. Το τουρνουά ξεκίνησε το Σάββατο το πρωΐ με δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω των δυνατών ανέμων που εμπόδισαν την άφιξη κάποιων αποστολών. Έγιναν αγώνες ΜΟΝΟΥ & ΔΙΠΛΟΥ , Αγοριών και Κοριτσιών σε όλες τις κατηγορίες από 8 - 18 ετών.  Η πλειονότητα των παιδιών που αγωνίστηκαν , χάρηκαν το τουρνουά με πολλούς αγώνες, και έδωσαν ραντεβού στα τουρνουά την επόμενης περιόδου με υπόσχεση να είναι όλοι βελτιωμένοι αγωνιστικά. 
Ολιγόωρη επίσκεψη και συνάντηση με τους εκπροσώπους των συλλόγων, πραγματοποίησε κατά την διάρκεια των αγώνων, ο Πρόεδρος της ΕΦΟΑ κύριος Σπύρος Ζαννιάς.
Τα Δ.Σ. των Ομίλων ευχαριστούν θερμά τους χορηγούς του Ο.Α.Κω, την διεύθυνση της Εταιρείας "Βlue Star Ferries" για την έκπτωση στα εισιτήρια των αθλητών και συνοδών καθώς και την περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου για την κάλυψη των εισιτηρίων των αθλητών. 

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί θα δείτε φωτογραφίες από το Τουρνουά
https://www.facebook.com/kostennisclub?ref=tn_tnmn
Στην Κατηγορία Προπαιδικού 7-9 ετών με Πορτοκαλί μπάλα, τα παιδιά αγωνίστηκαν σε τουρνουά Ομάδων με μονά και διπλά.
Οι Αθλητές / ριες που διακρίθηκαν στα Προπαιδικά 9-10 ετών , Παιδικά και Εφηβικά:
ΑΓΟΡΙΑ  U18 ΜΟΝΟ                                                       ΚΟΡΙΤΣΙΑ U18 ΜΟΝΟ
1. Ιτσινές Αλέξανδρος ( Ο.Α.ΚΩ )                             1. Οικονόμου Φιλιάνα (Ο.Α.ΚΩ)
2. Οικονόμου Γιώργος ( Ο.Α.ΚΩ )                            2. Χ΄΄μουεζίν Νεζλά (Ο.Α.ΚΩ)
3. Διακονικολής Γιάννης ( Ο.Α.ΚΩ )                         3. Παπανικόλα Διόνη (Ο.Α.ΚΩ)
4. Χ΄΄πέτρος Σταμάτης ( Ο.Α.ΚΩ )                            4. Διακογιάννη Θεοδοσία (Ο.Α.ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ  U14 ΜΟΝΟ                                                     ΚΟΡΙΤΣΙΑ  U14 ΜΟΝΟ 
1. Πανούσης Βασίλης ( Ο.Α.ΚΩ)                               1. Κόκκορη Ειρηλένα (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)
2. Πανούσης Αποστόλης (Ο.Α.ΚΩ)                            2. Τζιόβα Μαριανέττα (ΜΥΚΟΝΟΣ)
3. Πάχος Γιώργος (Ο.Α.ΚΩ)                                       3. Βρεττού Μάργκη (Ο.Α.ΚΩ)
4. Γουμπιός Αντώνης (Ο.Α.ΚΩ)                                   4. Χόνδρου Διόνη (Ο.Α.ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ  U12 ΜΟΝΟ                                                 ΚΟΡΙΤΣΙΑ  U12 ΜΟΝΟ   
1. Μαχίνης Μάριος (Ο.Α.ΚΩ)                                       1. Κατσούδα Ασπα (ΜΥΚΟΝΟΣ)2. Τοκμάκης Ηλίας (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)                                2. Σκουρμαλά Βάσια (Ο.Α.ΚΩ)
3. Παπιόπουλος Νίκος ( Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)                         3. Φραζή Φιλοθέη (Ο.Α.ΚΩ)
4. Αυγουλλάς Παντελής (Ο.Α.ΚΩ)                                4. Αυγουλλά Κάλλια (Ο.Α.ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ  10-14 ΠΡΑΣΙΝΗ ΜΟΝΟ                              ΚΟΡΙΤΣΙΑ  10-14 ΠΡΑΣΙΝΗ ΜΟΝΟ 
1. Τσαγκάλοφ Νίκος (ΜΥΚΟΝΟΣ)                              1. Παπαποστόλου Αναστασία (ΜΥΚΟΝΟΣ)
2. Μαγγανάρης Λεωνίδας (Ο.Α.ΚΩ)                            2. Σύρη Αθανασία (Ο.Α.ΚΩ)
3. Αυγούλης Γιάννης (Ο.Α.ΚΩ)                                     3. Βλάχου Σέβη (Ο.Α.ΚΩ)
4. Γεωργιάδης Τίμων (Ο.Α.ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ  U10 ΜΟΝΟ  
1. Κόκκορης Γιώργος (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)
2. Μεταξάς Στέλιος (Ο.Α.ΚΩ)
3. Δημητράκης Σωτήρης (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)
4. Μητροπίας Σταύρος (ΜΥΚΟΝΟΣ)

ΑΓΟΡΙΑ U18 ΔΙΠΛΟ
1. Διακονικολής Γιάννης / Ιτσινές Αλέξανδρος ( Ο.Α.ΚΩ)
2. Βουρεξάκης Τάσος / Οικονόμου Γιώργος (Ο.Α.ΚΩ)

ΑΓΟΡΙΑ U12 ΔΙΠΛΟ
1. Κοής Ανδρέας / Παπιόπουλος Νίκος (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)
2. Παπιόπουλος Νίκος / Τσαγκάλοφ Νίκος ( Ο.Α.ΣΥΡΟΥ/ΜΥΚΟΝΟΣ)

ΑΓΟΡΙΑ 10-14 ΠΡΑΣΙΝΗ ΔΙΠΛΟ
1.Δημητράκης Σωτήρης / Κόκκορης Γιώργος (Ο.Α.ΣΥΡΟΥ)
2. Σφύρλας Ορφέας / Μητροπίας Σταύρος (ΜΥΚΟΝΟΣ)

 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14 ΔΙΠΛΟ
1. Βρεττού Μάργκη / Λουμιώτη Κοκώ (Ο.Α.ΚΩ)
2. Κόκκορη Ειρηλένα / Στάμου Έλενα ( Ο.Α.ΣΥΡΟΥ/ Ο.Α.ΚΩ)
 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΔΙΠΛΟ
1. Κατσούδα Άσπα / Τζιόβα Μαριανέττα ( ΜΥΚΟΝΟΣ)
2. Αυγουλλά Κάλλια / Σκουρμαλά Βάσια (Ο.Α.ΚΩ)

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.