Οι 25 ομάδες που θα πάρουν μέρος στους διεθνείς ποδηλατικούς αγώνες Ρόδου

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Διάφορα Δημοσιεύτηκε πριν 12 μέρες

Όλα είναι έτοιμα για τους διεθνείς ποδηλατικούς αγώνες Ρόδου, που θα διεξαχθούν με την παρουσία 25 ομάδων. Αναλυτικά, οι ομάδες και οι ποδηλάτες που θα πάρουν μέρους στο μεγάλο ποδηλατικό «ραντεβού» της Ρόδου, το οποίο ξεκινάει αύριο με το Rhodes Grand Prix.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πολυχρόνης Τζωρτζάκης, Χαράλαμπος Καστραντάς, Περικλής Ηλίας, Χρήστος Βολικάκης, Αλέξανδρος Μέγκουλας, Εμιλιάνο Βίλα, Δημήτρης Χρηστάκος

ΡΟΔΗΛΙΟΣ: Κυριάκος Παπασταματάκης, Ιάκωβος Κούρος, Σταμάτης Σαββάκης, Γιάννης Μπιλιάς, Επαμεινώνδας Παλικαράς, Γιάννης Μαστροσάββας

ΑΙΟΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Παναγιώτης Ξουρής, Μιλτιάδης Γιαννούτσος, Αλέξανδρος Αβδελάς, Γιάννης Ηλιάδης, Γιάννης Κάρρης, Θεόδωρος Μαροσούλης.

ATTICA REGIONAL TEAM: Ανδρέας Τριανταφύλλου, Κωνσταντίνος Ντανοβασίλης, Γιάννης Κυριακίδης, Χρήστος Σκυλοδήμος, Βαγγέλης Ντεγιάννης, Περικλής Ηλίας.

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΥΠΡΟΥ: Ανδρέας Μιλτιάδης, Αλέξανδρος Αγρότης, Αλέξανδρος Ματσάγκος, Κωνσταντίνος Παυλίδης, Χρήστος Φιλοκύπρου, Κωνσταντίνος Θυμίδης, Σταύρος Θεοφάνους.

BARDIANI CSF FAIZANE: Enrico Battaglin, Johnata Canaveral Vargas, Giovanni Carboni, Filippo Fiorelli, Davide Gabburo, Daniel Savini, Filippo Zana.

TEAM NOVO NORDISK: Mehdi Benhamouda, Declan Irvine, Brian Kamstra, Peter Kusztor, Samuel Munday, Andrea Peron, Joonas Henttala.

TEAM LOTTO- KERN HAUS: Maximilian- Christian Coch, Joshua Huppertz, Alexandre Tarlton, Jan Kuhn, Eduard Leon Brescher, Jan Hugger

DUKLA BANSKA BYSTRICA: Patrik Tybor, Marek Canecky, Pavol Rovder, Adam Foltan, Lukas Kubis, Juraj Bellan, Martin Haring.

EUROCYCLING TRIPS: Νίκος Ζεγκλής, Matias Fitzwater, Simeon Green, Joffrey Deguerce, Guillaume Soula, Thomaw Peyroton Dartet, Victor Langelotti

TEAM COOP: Tore Andre Aase Vabo, Dennis Crasvold, Eirik Lunder, Fredrik Dversnes, Jacob Eriksson, Kristian Aasvold, Louis Bendixen

MAZOWSZE SERCE POLSKI: Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Pawel Bernas, Marceli Boguslawski, Tomasz Budzinski, Jakub Kaczmarek, Adam Stachowiak.

MALOJA PUSHBIKERS: Yannik Achterberg, Daniel Bichlmann, Corey Davis, Michal Galka, Mika Heming, Tobias Hornstein, Jacques Sauvagnargues

TEAM SKS SAUERLAND NRW: Julian Borresch, Ole Theiler, Julian Braun, Johannes Adamietz, Michiel Stockman, Tim Neffgen, Abram Stockman.

TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS: Andi Bajc, Fabian Schormair, Marco Friedrich, Matthias Mangertseder, Daniel Turek, Moran Vermeulen, Riccardo Zoid.

TUTO PARDUS PROSTEJOV: Filip Reha, Jakub Hnik, Pavel Gruber, Pavel Grassle, Mare Dolnicek, Daniel Babor, Wojciech Pszczolarski.

SEG RACING ACADEMY: Harrison Wood, Thomaw Day, Maikel Zilaard, Marco Frigo, Sean Flynn, Daan Hoole, Stan van Tricht.

NATIONAL TEAM OF BULGARIA: Martin Papanov, Nikolay Genov, Georgi Lumparov, Borislav Ivanov, Yordan Andreev, Deniz Ryustemov, Stanislav Grabchev.

TOPFOREX INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM: Jiri Petrus, Petr Klabouch, Petr Hetfleis, Frantisek Honsa, Marke Gajdula Tomas Barta, Petr Fiala.

ELITE TEAM NICE METROPOLE: Tristan Delacroix, Florent Gardella, Jean Goubert, Theo Matonti, Julien Amadori, Issiaka Cisse.

AEVOIO: Sean Mcelroy, Cage Hecht, Eric Brunner, Aidan Mcneil, Conor Schunk, Tristan Jussaume, Scott Mcgill.

NATIONAL TEAM OF ROMANIA: Daniel Crista, Andrei Dima, Eduard- Michael Grosu, Serghei Tvetcov, Ioan Dobrin, Adi- Narcis Marcu, Iustin- Ioan Vaidian

TEAM DAUNER AKKON: Sven Redmann, Dominik Bauer, Frederik Rabmann, Albert Gathemann, Henning Bommel, Jonas Messerschmidt, Moritz Plambeck.

ΤΕΑΜ KIBAG: Jan Stockli, Jan-Andre Freuler, Γιάννης Βορριάς, Marco Hassig, Daniel Humm, Dominic Kunz, Jan Steiner.

PRO TEAM IMMO NICOLAS ROUX: Stefan Bennett, Florent Castellarnau, Thomaw Chassagne, Mickael Guichard, Romain Guillot, Kari Patrick Lauk, Clement Jolibert.

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.