Τα αποτελέσματα του 2ου Περιφερειακoύ Τουρνουά Αντισφαίρισης Juniors Αιγαίου 2018

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Διάφορα Δημοσιεύτηκε Δευτέρα, 25 Ιουνίου 2018

Με κύρια χαρακτηριστικά τη μεγάλη συμμετοχή και το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 22-24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.ΚΩ στο Πελεζίκι το 2ο Περιφερειακό Τουρνουά Αντισφαίρισης Juniors Αιγαίου 2018, που συνδιοργάνωσε ο Ο.Α.ΚΩ με την Περιφέρεια Αιγαίου.

Στο τουρνουά, που αφορούσε  κατηγορίες  U 10, U12, U14, U16 και U18 ετών, αγοριών και κοριτσιών, πήραν μέρος 204 παιδιά. Συμμετείχαν όλοι οι όμιλοι Τένις της Ρόδου, ο Ο.Α. Λέσβου, ο Ο.Α. Λέρου,  ο Ο.Α. Καλύμνου και ο Ο.Α. Κω.

Πρόκειται για  το 2ο τουρνουά της σειράς  για το 2018 ( 1ο Κάλυμνος , 2ο Κως, 3ο Ρόδος  )

Ο Ο.Α.ΚΩ θα ήθελε για άλλη μια φορά να ευχαριστήσει την Περιφέρεια Αιγαίου που για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προσφέρει την  πολύτιμη βοήθειά  της στη διεξαγωγή του τουρνουά. Επίσης  τους χορηγούς: Δήμος Κω,  Φαναριώτης, Βάβλης, Aegeas Travel, Theokritos Travel, Python Tours , Φαντασία- Τράγκας Βασίλης και  Coca-Cola.

Τα παιδιά των μικρότερων κατηγοριών ΠΡΑΣΙΝΟ ( 24 Παιδιά )  & ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ( 49 παιδιά ) αγωνίστηκαν  σε ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΜΑΔΩΝ  με αγώνες μονού και διπλού.

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ

ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΝΟΥ

Αγόρια U 10 (Ταμπλό των 32)

 1ος        ΛΟΥΛΑΔΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΟΑΛΕΣΒΟΥ


2ος         ΖΕΡΒΟΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ, G.FIRST


3ος         ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ,                ΟΑΚΩ


4ος         ΤΣΑΦΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ, ΡΟΑ


Κορίτσια U10 (Ταμπλό των 16)


1η           ΤΣΑΚΙΡΗ               ΑΘΑΝΑΣΙΑ          ΟΑΛΕΣΒΟΥ


2η           ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         ΜΑΡΙΑ                  ΟΑΣ


3η           ΣΓΟΥΡΕΛΗ           ΛΥΔΙΑ   ΟΑΛΕΣΒΟΥ


4η           ΘΥΡΙΑΚΗ              ΒΑΣΙΛΕΙΑ             ΟΑΣ


Αγόρια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 32)


1ος         ΚΟΥΜΠΑΣ           ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ         ΟΑΛΕΣΒΟΥ


2ος         ΒΑΓΙΩΝΑΣ           ΔΗΜΗΤΡΗΣ        ΟΑΛΕΣΒΟΥ


Κορίτσια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 16)


1η           ΤΣΑΚΙΡΗ               ΕΙΡΗΝΗ                          ΟΑΛΕΣΒΟΥ


2η           ΚΑΪΝΟΥ                ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ        ΟΑΛΕΣΒΟΥ


3η           ΦΙΛΙΠΙΔΗ            ΞΑΝΘΙΠΗ             ΟΑΛΕΡΟΥ


4η           ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗ      ΑΓΑΠΗ     ΟΑΚΩ


Αγόρια U 12 (Ταμπλό των 32)


1ος         ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ  ΤΖΑΝ    ΟΑΚΩ


2ος         ΜΑΝΕΤΑΣ           ΔΑΝΙΗΛ                  ΡΟΑ


3ος         ΔΡΙΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    ΟΑΚΩ


4ος         ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ     ΓΙΑΝΝΗΣ              ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ


Κορίτσια U 12 (Ταμπλό των 16)       


1η           ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗ    ΜΑΡΙΑ  ΟΑΠΕΤ


2η           ΧΑΣΤΑΛΗ             ΒΑΣΙΛΕΙΑ             ΟΑΠΕΤ


3η           ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ      ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΑ      ΟΑΚΩ


4η           ΑΡΑΠΗ ΘΕΟΔΩΡΑ           ΡΟΑ


Αγόρια U 14 (Ταμπλό των 32)


1ος         ΦΡΑΓΚΟΣ            ΜΙΧΑΛΗΣ            ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ


2ος         ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ                ΣΤΕΦΑΝΟΣ         ΟΑΚΩ


3ος         ΖΑΧΑΡΙΟΥ           ΝΙΚΟΣ   ΟΑΚΩ


4ος         ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ        ΟΑΚΩ


Κορίτσια U14 (Ταμπλό των 16)


1η           ΤΣΩΛΗ  ΦΑΙΗ     ΡΟΑ


2η           ΖΕΡΒΟΥ                ΕΙΡΗΝΗ                ΟΑΚΩ


3η           ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ       ΓΙΑΝΝΑ                ΟΑΚΩ


4η           ΝΤΟΒΕΛΟΥ         ΧΡΙΣΤΙΝΑ             ΡΤΑ


Αγόρια U 16 (Ταμπλό των 16)


1ος         ΠΑΡΙΣΗΣ              ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ      ΡΤΑ


2ος         ΤΣΙΓΑΡΟΣ             ΓΙΑΝΝΗΣ              ΡΟΑ


3ος         ΣΕΡΓΙΟΥ                ΓΙΩΡΓΟΣ               ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ


4ος         ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ                   ΓΙΩΡΓΟΣ           ΡΟΑ


Κορίτσια U 16 (Ταμπλό των 16)


1η           ΒΑΡΔΕΛΗ            ΕΒΕΛΙΝΑ              ΡΤΑ


2η           ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ         ΜΑΓΔΑ ΡΤΑ


3η           ΝΤΟΒΕΛΟΥ         ΔΕΣΠΟΙΝΑ          ΡΤΑ


4η           ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ     ΔΕΣΠΟΙΝΑ          ΟΑ ΛΕΡΟΥ


Αγόρια U 18 (Ταμπλό των 4)


1ος         ΜΑΛΙΑΣ               ΣΑΚΗΣ   Ο.Α.ΚΑΛΥΜΝΟΥ


2ος         ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ  ΣΤΕΡΓΟΣ               Ο.Α.Π


3ος         ΤΖΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ      ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ       Ο.Α.Π


ΑΓΩΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ


Αγόρια U 12 ΔΙΠΛΟ


1οι ΣΛΗΜΑΝ / ΚΑΛΤΣΑΤΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)


2οι ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ  (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)


3οι ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ / ΛΑΝΔΡΟΥ (G. FIRST)


4οι ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ / ΧΑΤΖΗΣΜΑΛΗΣ  (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)


Κορίτσια U 12 ΔΙΠΛΟ


1ες ΜΑΡΚΑΚΗ / ΑΡΑΠΗ (ΡΟΑ)


2ες ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ / ΖΕΡΒΟΥ (Ο.Α.ΚΩ)


Αγόρια U14 ΔΙΠΛΟ


1οι ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ / ΠΑΤΡΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)


2οι ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ / ΠΥΘΑΡΟΥΛΗΣ  (ΡΤΑ)


Αγόρια U16 ΔΙΠΛΟ


1οι ΤΣΙΓΑΡΟΣ / ΠΑΝΑΓΟΣ  (ΡΟΑ)


2οι ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ / ΨΥΛΛΑΚΗΣ (ΡΟΑ)


Κορίτσια U 16 ΔΙΠΛΟ


1ες ΝΤΟΒΕΛΟΥ / ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ (ΡΤΑ)


2ες ΒΑΡΔΕΛΗ  (ΡΤΑ) / ΚΑΡΑΝΤΑΝΗ (ΡΟΑ)


Αγόρια U 18 ΔΙΠΛΟ


1οι ΣΕΡΓΙΟΥ / ΜΑΛΙΑΣ (Ο. Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)


2οι ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ / ΤΣΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ (Ο.Α.Π)

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.