Πήρε τη νίκη και πάτησε κορυφή ο Ξάνθος Πάτμου

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Ποδόσφαιρο Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 03 Δεκεμβρίου 2021

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β' κατηγορίας του Ομίλου νήσων πέρασε ο Ξάνθος Πάτμου που επικράτησε με 3-0 του Αντίμαχου για την 4η αγωνιστική και έφτασε έτσι τους 8 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Το ματς είχε αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες με τον Ξάνθο Πάτμου να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 49' με τον Γαμπιεράκη ενώ στο 60' ο Χατζησταμούλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το μόνο που άλλαξε μέχρι το φινάλε ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τον Παλαιό στις καθυστερήσεις λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς να κάνει το 3-0 για την ομάδα του.

Διαιτησία

Διατητής της αναμέτρησης ήταν ο Πατσιαούρας με βοηθούς τους Βουλγαράκη και Κορώνη.

Οι συνθέσεις

Ξάνθος Πάτμου: Γρύλλης, Καλαμπόκης, Τσάπαλης (86' Παλαιός), Πανούσης, Μιχελλής, Κορωναίος, Χατζησταμούλος, Κωνσταντάς, Γαμπιεράκης, Σιδηρόπουλος (71' Στρατάς Π.), Χότζα

Αντίμαχος: Τσατσακλάς Ν., Μουνούχος, Φαβάτσης (60' Σκουφεζής), Σκαλέρης Γ., Πέντσας, Κόμπος Θ. (86' Κατσάφαρος), Τσατσακλάς Δ., Μαντάς, Πανταρώτας (65' Τσιρίλλο), Μούκας, Κόμπος Σ.

Ευχαριστούμε την Ελένη Κόττορου για το φωτογραφικό υλικό

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.