Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω και Αντίμαχος

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Ποδόσφαιρο Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 13 Νοεμβρίου 2021

Ισόπαλο αναδείχθηκε το “νεανικό” τοπικό ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής για την Β’ κατηγορία του Ομίλου νήσων αφού Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω και Αντίμαχος έμειναν στο 2-2 στο ματς που έγινε στις εγκαταστάσεις του Α.Ο Αθλοπαιδιών.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 30’ όταν ο Στάκκος έκανε ωραία ατομική ενέργεια απ’ τα αριστερά και πάσαρε στον Αλεξούδη για το 1-0 ενώ και πάλι ο Αλεξούδης πέντε λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και έκανε το 2-0 για τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Αντίμαχος κατάφερε να ξαναμπεί στην διεκδίκηση της αναμέτρησης με τον Πανταρώτα να νικά τον Τζέλλο για το 2-1 και ο Φαβάτσης ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 2-2 με διαγώνιο σουτ στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Διαιτησία

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δημήτρης Γιαμούζης με βοηθούς τους Μαρίνο και Ατσαλάκη.

Οι συνθέσεις

Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω (Γιάννης Μανούσογλου): Τζέλλος, Αναστασιάδης, Μαγουλάς, Χατζηνικολάου Γ., Κυριόπουλος, Σπατιώτης, Χατζηνικολάου Δ., Αλεξούδης, Στάκκος, Γιαννούλης (88’ Χατζηβελούδος), Χόνδρος (91’ Χατζησουλεϊμάν).

Αντίμαχος (Μιχάλης Σκαλέρης): Κατσαρός, Σκουφεζής (46’ Φαβάτσης), Κατσάφαρος (46’ Τσατσακλάς Δ.,), Σκαλέρης Γ., Πέντσας, Κόμπος Θ., Σκαλέρης Σ., Μαντάς, Πανταρώτας (58’ Πανόπουλος), Μούκας, Κόμπος Σ.

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.