Το πρόγραμμα της Α' κατηγορίας

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Ποδόσφαιρο Δημοσιεύτηκε Παρασκευή, 18 Σεπτεμβρίου 2020

Σήμερα έγινε στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Δ. η κλήρωση των δύο ομίλων της Α’ Κατηγορίας, που θα ξεκινήσει στις 17 Οκτωβρίου. Σε κάθε όμιλο θα συμμετέχουν από 11 ομάδες και στην πρεμιέρα αναδείχθηκαν αρκετά ενδιαφέροντα ζευγάρια. Αναλυτικά, το πρόγραμμα των δύο ομίλων της Α’ Κατηγορίας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Ακουσίλαος Φανών- Άρης Αρχαγγέλου
Ευκλής Σορωνής- Α.Ε. Κως
Αναγέννηση Ασφενδιού- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Δόξα Καρδάμαινας- Ηρακλής Μαριτσών
Α.Ε.Ρ.Α.- Κλεάνθης Παραδεισίου
Ρεπό έχει ο Αστέρας Παστίδας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Αστέρας Παστίδας- Ακουσίλαος Φανών
Άρης Αρχαγγέλου- Ευκλής Σορωνής
Α.Ε. Κως- Δόξα Καρδάμαινας
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας- Α.Ε.Ρ.Α.
Κλεάνθης Παραδεισίου- Ηρακλής Μαριτσών
Ρεπό έχει η Αναγέννηση Ασφενδιού

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Ακουσίλαος Φανών- Ευκλής Σορωνής
Αναγέννηση Ασφενδιού- Αστέρας Παστίδας
Δόξα Καρδάμαινας- Άρης Αρχαγγέλου
Κλεάνθης Παραδεισίου- Α.Ε. Κως
Ηρακλής Μαριτσών- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Ρεπό έχει η Α.Ε.Ρ.Α.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Αναγέννηση Ασφενδιού- Ακουσίλαος Φανών
Ευκλής Σορωνής- Δόξα Καρδάμαινας
Αστέρας Παστίδας- Α.Ε.Ρ.Α.
Άρης Αρχαγγέλου- Κλεάνθης Παραδεισίου
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας- Α.Ε. Κως
Ρεπό έχει ο Ηρακλής Μαριτσών

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Ακουσίλαος Φανών- Δόξα Καρδάμαινας
Α.Ε.Ρ.Α.- Αναγέννηση Ασφενδιού
Κλεάνθης Παραδεισίου- Ευκλής Σορωνής
Ηρακλής Μαριτσών- Αστέρας Παστίδας
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας- Άρης Αρχαγγέλου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Κως

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Α.Ε.Ρ.Α.- Ακουσίλαος Φανών
Δόξα Καρδάμαινας- Κλεάνθης Παραδεισίου
Αναγέννηση Ασφενδιού- Ηρακλής Μαριτσών
Ευκλής Σορωνής- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Αστέρας Παστίδας- Α.Ε. Κως
Ρεπό έχει ο Άρης Αρχαγγέλου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Ακουσίλαος Φανών- Κλεάνθης Παραδεισίου
Ηρακλής Μαριτσών- Α.Ε.Ρ.Α.
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας- Δόξα Καρδάμαινας
Α.Ε. Κως- Αναγέννηση Ασφενδιού
Άρης Αρχαγγέλου- Αστέρας Παστίδας
Ρεπό έχει ο Ευκλής Σορωνής

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η
Ηρακλής Μαριτσών- Ακουσίλος Φανών
Κλεάνθης Παραδεισίου- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Α.Ε.Ρ.Α.- Α.Ε. Κως
Αναγέννηση Ασφενδιού- Άρης Αρχαγγέλου
Ευκλής Σορωνής- Αστέρας Παστίδας
Ρεπό έχει η Δόξα Καρδάμαινας

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η
Ακουσίλαος Φανών- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Α.Ε. Κως- Ηρακλής Μαριτσών
Άρης Αρχαγγέλου- Α.Ε.Ρ.Α.
Αστέρας Παστίδας- Δόξα Καρδάμαινας
Ευκλής Σορωνής- Αναγέννηση Ασφενδιού
Ρεπό έχει ο Κλεάνθης Παραδεισίου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η
Α.Ε. Κως- Ακουσίλαος Φανών
Ηρακλής Μαριτσών- Άρης Αρχαγγέλου
Κλεάνθης Παραδεισίου- Αστέρας Παστίδας
Α.Ε.Ρ.Α.- Ευκλής Σορωνής
Δόξα Καρδάμαινας- Αναγέννηση Ασφενδιού 
Ρεπό έχει ο Άγιος Γεώργιος Μαλώνας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η
Άρης Αρχαγγέλου- Α.Ε. Κως
Αστέρας Παστίδας- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Ευκλής Σορωνής- Ηρακλής Μαριτσών
Αναγέννηση Ασφενδιού- Κλεάνθης Παραδεισίου
Δόξα Καρδάμαινας- Α.Ε.Ρ.Α.
Ρεπό έχει ο Ακουσίλαος Φανών

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Αναγέννηση Έμπωνα- Δόξα Ψίνθου
Απόλλων Καλυθιών- Α.Ε. Κατταβιάς
Άγιος Ισίδωρος- Κλεόβουλος Λίνδου
Διγενής Κοσκινού- Α.Ε. Λέρου
Φοίβος Κρεμαστής- Διαγόρας Βατίου
Ρεπό έχει ο Ποσειδών Καρπάθου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Ποσειδών Καρπάθου- Αναγέννηση Έμπωνα
Δόξα Ψίνθου- Απόλλων Καλυθιών
Α.Ε. Κατταβιάς- Διγενής Κοσκινού
Κλεόβουλος Λίνδου- Φοίβος Κρεμαστής
Διαγόρας Βατίου- Α.Ε. Λέρου
Ρεπό έχει ο Άγιος Ισίδωρος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Αναγέννηση Έμπωνα- Απόλλων Καλυθιών
Άγιος Ισίδωρος- Ποσειδών Καρπάθου
Διγενής Κοσκινού- Δόξα Ψίνθου
Διαγόρας Βατίου- Α.Ε. Κατταβιάς
Α.Ε. Λέρου- Κλεόβουλος Λίνδου
Ρεπό έχει ο Φοίβος Κρεμαστής

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Άγιος Ισίδωρος- Αναγέννηση Έμπωνα
Απόλλων Καλυθιών- Διγενής Κοσκινού
Ποσειδών Καρπάθου- Φοίβος Κρεμαστής
Δόξα Ψίνθου- Διαγόρας Βατίου
Κλεόβουλος Λίνδου- Α.Ε. Κατταβιάς
Ρεπό έχει η Α.Ε. Λέρου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Αναγέννηση Έμπωνα- Διγενής Κοσκινού
Φοίβος Κρεμαστής- Άγιος Ισίδωρος
Διαγόρας Βατίου- Απόλλων Καλυθιών
Α.Ε. Λέρου- Ποσειδών Καρπάθου
Κλεόβουλος Λίνδου- Δόξα Ψίνθου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Κατταβιάς

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Φοίβος Κρεμαστής- Αναγέννηση Έμπωνα
Διγενής Κοσκινού- Διαγόρας Βατίου
Άγιος Ισίδωρος- Α.Ε. Λέρου
Απόλλων Καλυθιών- Κλεόβουλος Λίνδου
Ποσειδών Καρπάθου- Α.Ε. Κατταβιάς
Ρεπό έχει η Δόξα Ψίνθου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Αναγέννηση Έμπωνα- Διαγόρας Βατίου
Α.Ε. Λέρου- Φοίβος Κρεμαστής
Κλεόβουλος Λίνδου- Διγενής Κοσκινού
Α.Ε. Κατταβιάς- Άγιος Ισίδωρος
Δόξα Ψίνθου- Ποσειδών Καρπάθου
Ρεπό έχει ο Απόλλων Καλυθιών

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η
Α.Ε. Λέρου- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαγόρας Βατίου- Κλεόβουλος Λίνδου
Φοίβος Κρεμαστής- Α.Ε. Κατταβιάς
Άγιος Ισίδωρος- Δόξα Ψίνθου
Απόλλων Καλυθιών- Ποσειδών Καρπάθου
Ρεπό έχει ο Διγενής Κοσκινού

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η
Αναγέννηση Έμπωνα- Κλεόβουλος Λίνδου
Α.Ε. Κατταβιάς- Α.Ε. Λέρου
Δόξα Ψίνθου- Φοίβος Κρεμαστής
Ποσειδών Καρπάθου- Διγενής Κοσκινού
Απόλλων Καλυθιών- Άγιος Ισίδωρος
Ρεπό έχει ο Διαγόρας Βατίου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η
Α.Ε. Κατταβιάς- Αναγέννηση Έμπωνα
Α.Ε. Λέρου- Δόξα Ψίνθου
Διαγόρας Βατίου- Ποσειδών Καρπάθου
Φοίβος Κρεμαστής- Απόλλων Καλυθιών
Διγενής Κοσκινού- Άγιος Ισίδωρος
Ρεπό έχει ο Κλεόβουλος Λίνδου

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η
Δόξα Ψίνθου- Α.Ε. Κατταβιάς
Ποσειδών Καρπάθου- Κλεόβουλος Λίνδου
Απόλλων Καλυθιών- Α.Ε. Λέρου
Άγιος Ισίδωρος- Διαγόρας Βατίου
Διγενής Κοσκινού- Φοίβος Κρεμαστής
Ρεπό έχει η Αναγέννηση Έμπωνα

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.