Η κλήρωση των παμπαίδων

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Μπάσκετ Δημοσιεύτηκε πριν 21 μέρες

Η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου έκανε ξάφνικά και την κλήρωση του πρωταθλήματος των παμπαίδων. Στον όμιλο Ρόδου θα συμμετέχουν οκτώ ομάδες, με τον Κολοσσό και το Ροδίων Άθλησις να παίζουν με δύο τμήματα.  Στον όμιλο νήσων συμμετέχουν 10 ομάδες, με τον Φοίβο να παίρνει μέρος με δύο τμήματα στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23-25/09/2022

Φοίβος Κω 1- Ξάνθος Πάτμου
Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000
Φοίβος Κω 2- Αίολος Κεφάλου
Πανιώνιος Λέρου- Ακαδημία Καλύμνου
Α.Ε. Δικαίου- Έσπερος Κω

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 30/09-2/10/2022
Ξάνθος Πάτμου - Φοίβος Κω 2
Ε.Α. Καλύμνου- Φοίβος Κω 1
Ακαδημία Καλύμνου- Έσπερος Κω
Αίολος Κεφάλου- Α.Ε. Δικαίου
Ηρακλής 2000- Πανιώνιος Λέρου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14-16/10/2022
Φοίβος Κω 1- Φοίβος Κω 2
Πανιώνιος Λέρου- Ε.Α. Καλύμνου
Α.Ε. Δικαίου- Ξάνθος Πάτμου
Έσπερος Κω- Ηρακλής 2000
Ακαδημία Καλύμνου- Αίολος Κεφάλου

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28-30/10/2022
Ξάνθος Πάτμου- Ακαδημία Καλύμνου
Ε.Α. Καλύμνου- Εσπερος Κω
Φοίβος Κω 2- Α.Ε. Δικαίου
Πανιώνιος Λέρου- Φοίβος Κω 1
Ηρακλής 2000- Αίολος Κεφάλου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11-13/11/2022
Φοίβος Κω 1- Α.Ε. Δικαίου
Ξάνθος Πάτμου- Ηρακλής 2000
Έσπερος Κω- Πανιώνιος Λέρου
Ακαδημία Καλύμνου- Φοίβος Κω 2
Αίολος Κεφάλου- Ε.Α. Καλύμνου

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25-27/11/2022
Ε.Α. Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου
Φοίβος Κω 2- Ηρακλής 2000
Πανιώνιος Λέρου- Αίολος Κεφάλου
Α.Ε. Δικαίου- Ακαδημία Καλύμνου
Έσπερος Κω- Φοίβος Κω 1

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9-11/12/2022
Ξάνθος Πάτμου- Πανιώνιος Λέρου
Φοίβος Κω 2- Ε.Α. Καλύμνου
Ακαδημία Καλύμνου- Φοίβος Κω 1
Αίολος Κεφάλου- Έσπερος Κω
Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13-15/01/2023
Φοίβος Κω 1- Αίολος Κεφάλου
Πανιώνιος Λέρου- Φοίβος Κω 2
Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου
Έσπερος Κω- Ξάνθος Πάτμου
Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27-29/01/2023
Φοίβος Κω 1- Αίολος Κεφάλου
Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου
Φοίβος Κω 2- Έσπερος Κω
Α.Ε. Δικαίου- Πανιώνιος Λέρου
Αίολος Κεφάλου- Ξάνθος Πάτμου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10-12/02/2023
Ξάνθος Πάτμου- Φοίβος Κω 1
Ηρακλής 2000- Ε.Α. Καλύμνου
Αίολος Κεφάλου- Φοίβος Κω 2
Ακαδημία Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου
Έσπερος Κω- Α.Ε. Δικαίου

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24-26/02/2023
Φοίβος Κω 2- Ξάνθος Πάτμου
Φοίβος Κω 1- Ε.Α. Καλύμνου
Έσπερος Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Α.Ε. Δικαίου- Αίολος Κεφάλου
Πανιώνιος Λέρου- Ηρακλής 2000

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3-5/03/2023
Φοίβος Κω 2- Φοίβος Κω 1
Ε.Α. Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου
Ξάνθος Πάτμου- Α.Ε. Δικαίου
Ηρακλής 2000- Έσπερος Κω
Αίολος Κεφάλου- Ακαδημία Καλύμνου

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10-12/03/2023
Ακαδημία Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου
Έσπερος Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω 2
Φοίβος Κω 1- Πανιώνιος Λέρου
Αίολος Κεφάλου- Ηρακλής 2000

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24-26/03/2023
Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω 1
Ηρακλής 2000- Ξάνθος Πάτμου
Πανιώνιος Λέρου- Έσπερος Κω
Φοίβος Κω 2- Ακαδημία Καλύμνου
Ε.Α. Καλύμνου- Αίολος Κεφάλου

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 31/03-2/04/2023
Ξάνθος Πάτμου- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω 2
Αίολος Κεφάλου- Πανιώνιος Λέρου
Ακαδημία Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Φοίβος Κω 1- Έσπερος Κω

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7-9/04/2023
Πανιώνιος Λέρου- Ξάνθος Πάτμου
Ε.Α. Καλύμνου- Φοίβος Κω 2
Φοίβος Κω 1- Ακαδημία Καλύμνου
Έσπερος Κω- Αίολος Κεφάλου
Α.Ε. Δικαίου- Ηρακλής 2000

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5-7/05/2023
Αίολος Κεφάλου- Φοίβος Κω 1
Φοίβος Κω 2- Πανιώνιος Λέρου
Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Ξάνθος Πάτμου- Έσπερος Κω
Ακαδημία Καλύμνου- Ηρακλής 2000

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12-14/05/2023
Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω 1
Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου
Έσπερος Κω- Φοίβος Κω 2
Πανιώνιος Λέρου- Α.Ε. Δικαίου
Ξάνθος Πάτμου- Αίολος Κεφάλου

Γιώργος Πίτσης

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.