Κορασίδες: Με το δεξί η Α.Ε Δικαίου

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Μπάσκετ Δημοσιεύτηκε πριν 24 μέρες

Ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στην Α.Ε. Δικαίου και το Ξάνθο Πάτμου, με τις γηπεδούχες τελικά να πατούν γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο (επιμέρους σκορ 27-5) και να φτάνουν και εύκολα στη νίκη. Με κορυφαία την Πάντου και έχοντας σημαντικές βοήθειες από τις Δρόσου και Σπύρου, η ομάδα της Κασσιανής Παπαδοπούλου, έκανε ένα εξαιρετική τελευταίο δεκάλεπτο και κέρδισε το μαχητικό για τρία δεκάλεπτα Ξάνθο.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 9-12, 27-21(ημ.), 38-31, 65-36

Διαιτητής: Πλατέλλα
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Παπαδοπούλου): Χατζηγιακουμή, Δρόσου 14(3), Πάντου 29(2), Σπύρου 14, Μιχάι, Διακαναστάση, Τρούμπα 6, Παππά, Κρίτου Ανθ. 2, Πάντου, Χατζηβασίλη, Κρίτου Αντ.

ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ (Μπαχάς): Κόσσυβα Α-Μ., 2, Γαμπιεράκη 6, Παππά, Γρύλλη Κ., Σκάρπα, Κόσσυβα Σ., Γρύλλη Ε., Σιφουνιού 6, Γκαβαϊσέ 15, Γαμπιεράκη Μ. 7.

12sports.gr

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.