Κορασίδες: Πρώτη νίκη για τον Ανταγόρα (pics)

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Μπάσκετ Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 11 Νοεμβρίου 2017

Με την Χατζηνικολάου να πετυχαίνει 25 πόντους και τις Φραζή (16π.) και Κουζούκα (10π.) να την ακολουθούν ο Ανταγόρας πέτυχε την πρώτη του νίκη σε επίπεδο κορασίδων απέναντι στην ομάδα του Ξάνθου Πάτμου. Οι "πράσινες" πήραν προβάδισμα απ' το πρώτο δεκάλεπτο (16-2) και στην συνέχεια έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνος. Το κακό είναι ότι στο φινάλε του ημιχρόνου η Φραζή μετά από σουτ τριών πόντων δεν πάτησε καλά υπέστη διάστρεμμα και δεν θα είναι στο αυριανό ματς απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου για την Α2.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-2, 31-6(ημ.), 51-11, 59-20

Διαιτητής: Γιακουμής

ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 10, Ντερβίσι, Παπούλη, Νάκο, Πλούμπη, Λάμπρου, Ντύρμα, Ντρίζα 4, Φραζή 16, Χόνδρου 4, Χατζηνικολάου 25.

ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ (Καμπόσου- Στράτας): Κόσσυβα, Μαστροπέτρου 10, Μιχελλή, Γκαβαϊσέ Σ., Μελιανού, Μικέλλη 5, Γκαβαϊσέ Α., Κούκου 1, Αγγελακοπούλου, Τόκου 4.

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.