Ήττα στην πρεμιέρα για τον Ανταγόρα

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Μπάσκετ Δημοσιεύτηκε Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου 2017

Δε  μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός ο Ανταγόρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 και ηττήθηκε με 32-70 απ' τον Σπορτιγκ , μια από τις ομάδες που πάνε για άνοδο την φετινή περίοδο.

Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν εντυπωσιακά το πρώτο δεκάλεπτο και πήραν διαφορά στο σκορ με 9-26 πάνω στο οποίο μπόρεσε να χτίσει στην συνέχεια του αγώνα.

Η άμυνα ζώνης αποδιοργάνωσε τον Ανταγόρα που ήταν ιδιαίτερα άστοχος ενώ είδε και την Τοσκα να φορτώνεται γρήγορα με 3 φάουλ και να μην μπορεί να ακολουθήσει την Φουράκη Σ.

Ο Σπόρτιγκ ουσιαστικά τα έβαλε όλα (πέτυχε δέκα τρίποντα !!!) και έφτασε στη νίκη με 32-70.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 9-26, 14-33(ημ.), 25-55, 32-70
Διαιτητές: Χαϊνά- Κοτσίρης
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 2, Κασάπογλου 7(2), Φραζή, Σαράγια 2, Πατμίου 2, Βελούδου 8, Τόσκα 11, Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη, Μαρκόγλου, Χατζηνικολάου.
Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφάρα 2, Παυλοπουλου 3(1), Φουράκη Β. 11(2), Σαλιάι 10(2), Ιωαννίδου 15(5), Δανδουλάκη Μ. 10, Δανδουλάκη Α., Φουράκη Σ. 19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αγία Παρασκευή           2 (1-0)         96-41(+55)

2.Α.Ο. Σπόρτιγκ               2 (1-0)         70-32(+38)

3.Κ.Α.Ο. Μελισσίων         2 (1-0)         75-36(+39)

4.Ελευθερία Μοσχάτου    2 (1-0)         69-60(+9)

5.Γ.Σ Ηλιούπολης             2 (1-0)         54-48(+6)

6.Ο.Α. Χανίων                  2 (1-0)         68-65(+3)

7.Γ.Α.Σ. Καλυβίων             1 (0-1)        65-68(-3)

8.Ε.Φ.Α.Ο. Ζωγράφου       1 (0-1)       48-54(-6)

9.Άρης Πετρούπολης         1 (0-1)       60-69(-9)

10.Προφήτης Ηλίας            1 (0-1)      36-75(-39)

11.Ανταγόρας Κω               1 (0-1)      32-70(-38)

12.Γ.Σ. Κρόνος                    1 (0-1)      41-96(-55)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(22/10):

Προφήτης Ηλίας- Ανταγόρας Κω (12:00)

Ελευθερία Μοσχάτου- Ο.Α. Χανίων (12:00)

Α.Ο. Σπόρτιγκ- Γ.Σ. Ηλιούπολης (13:00)

Γ.Σ. Κρόνος- Κ.Α.Ο. Μελισσίων (16:30)

Ε.Φ.Α.Ο. Ζωγράφου- Άρης Πετρούπολης (17:00)

Γ.Α.Σ. Καλυβίων- Αγία Παρασκευή (18:30)

Δείτε παρακάτω πως μεταδόθηκε το παιχνίδι από το giafkasports.gr.

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.