Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω

Πρωταθλητής παίδων Δωδεκανήσου ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας (pics)

• Γιώργος Πίτσης
  • πριν 5 μέρες
Την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα παίδων πανηγυρίζει από σήμερα και μαθηματικά ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας. Η ροδίτικη ομάδα κέρδισε με 3-0 σετ τον Α.Ο. Αθλοπαιδιών στην Κω, μετατρέποντας το παιχν..

Παγκορασίδες: Με το δεξί ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας (pics)

Με το δεξί ξεκίνησαν οι παγκορασίδες του Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας τις φετινές υποχρεώσεις τους, αφού κέρδισαν στην Κω με 3-0 σετ τον Α.Ο. Αθλοπαιδιών. Τα κορίτσια της ροδίτικης ομάδας έκαναν «καλό ποδαρικό»,..

Εύκολη νίκη για τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω (pics)

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω κέρδισε με 3-0 σετ τον Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας, σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του ανδρικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν άνετα του πιο νεανικού Φο..

Στον ΠΑΟ Καματερού ο Καπίρης

• πριν 7 μέρες
Στον ΠΑΟ Καματερού συνεχίζει την ποδοσφαιρική του καριέρα ο Κώος Εζεκιήλ Καπίρης που συμφώνησε με την ομάδα του Μιχάλη Κάτσικα. Ο 20χρονος μεσοεπιθετικός που έχει αγωνιστεί στον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω..

Το νέο πρόγραμμα της Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ.

• πριν 8 μέρες
Συνολικά εννέα αναμετρήσεις όρισε η Τ.Ε. Ε.Ο.Π.Ε το διήμερο 21 και 22 Ιανουαρίου για τα πρωταθλήματα ανδρών, γυναικών, παίδων, παμπαίδων και παγκορασίδων. Οι αναμετρήσεις έχουν οριστεί σε Ρόδο και Κ..

Δύσκολη νίκη για τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω

• πριν 11 μέρες
Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που «έσπασε καρδιές», ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών λύγισε την αντίσταση της Φλόγας στο τάι-μπρέικ (3-2) και πέτυχε την τέταρτη νίκη της σε παιχνίδια στο ανδρικό..

Παμπαίδες: Πήρε τη νίκη η ΑΠΣ Φλόγα (pics)

• πριν 12 μέρες
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα παμπαίδων πέτυχε ο Α.Π.Σ. Φλόγα στην Κω, κερδίζοντας με 3-1 σετ τον Α.Ο. Αθλοπαιδιών, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά μετά το 1ο σετ (..

Εφηβικό: Πρωταθλητής Δωδεκανήσου ο Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω (Video)

Πρωταθλητής Δωδεκανήσου για… όγδοη συνεχόμενη χρονιά στο εφηβικό πρωτάθλημα είναι και μαθηματικά από σήμερα ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, ο οποίος κέρδισε με 3-0 σετ τον Α.Π.Σ. Φλόγα και ολοκλήρωσε αήττητο..

Παγκορασίδες: Νίκη για το Ροδίων Άθλησις κόντρα στον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω

• πριν 18 μέρες
  Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Ροδίωων Άθλησις στο τμήμα παγκορασίδων αφού επικράτησε με 3-1 σετ του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω στο Κλειστό γυμναστήριο Κω. Το πρώτο ολοκληρώθηκε με 23-..

Κορασίδες: Έκανε το 2/2 το Ροδίων Άθλησις

• πριν 19 μέρες
Το 2/2 έκανε η ομάδα του Ροδίων Άθλησις στην Κω που επικράτησε της ομάδας του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω για το πρωτάθλημα κορασίδων. Μετά από ένα ματς με γεμάτα σετ η ομάδα του Νίκου Μακρή κατάφερε να φτάσ..

• πριν 22 μέρες
Συνολικά οκτώ αναμετρήσεις θα διεξαχθούν για τα τοπικά πρωταθλήματα στο βόλεϊ, το διημερο 7 και 8 Ιανουαρίου. Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ρόδο και Κω και αφορούν τα περισσότερα πρωταθλήματα (εκτός απ..

Η βαθμολογία στο 1ο 5Χ5 Manou Playland Tournament – Μετά τις γιορτές η συνέχεια

• πριν 28 μέρες
Με επιτυχία διεξάγεται στις εγκαταστάσεις του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω,  το 1ο 5Χ5 Manou Playland Tournament με την συμμετοχή 9 ομάδων που έχουν δείξει αυτήν την περίοδο την διάθεση τους να ξεφύγουν απ’ τ..

Με μεγάλη παρουσία το καθιερωμένο φιλικό στην μνήμη του Χάρη Πασσανικολάκη, συγκίνηση και για τον Πέτρο Καΐσερλη (Pics & Video)

• 26 Δεκ 2022
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος αρκετοί παλαίμαχοι αλλά και νεότεροι σε ηλικία ποδοσφαιριστές τίμησαν την μνήμη του Χάρη Πασσανικολάκη και αγωνίστηκαν στο φιλικό που έγινε στις εγκαταστάσεις του Α.Ο..

Tην Δευτέρα στις 12:00 ο καθιερωμένος αγώνας στην μνήμη του Χάρη Πασσανικολάκη στο γήπεδο του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω

• 23 Δεκ 2022
Την Δευτέρα των Χριστουγέννων στις 12:00 θα γίνει στις εγκαταστάσεις του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω ο καθιερωμένος ποδοσφαιρικός αγώνας στην μνήμη του αλησμόνητου Χάρη Πασσανικολάκη για την μεγάλη του προσφ..

Οι ευχές των αθλητικών σωματείων για τη νέα χρονιά

• 20 Δεκ 2022
Τις ευχετήριες κάρτες τους έχουν στείλει οι ομάδες του βορείου συγκροτήματος Δωδεκανήσου για τις ημέρες των εορτών. ΔΟΞΑ ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ Ε.Α.ΚΑ  ΠΑΟΚ ΚΩ Α.Ο ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ A.O ΠΥΛΙΟΥ HΠΙΟΝ..

Δύο νίκες και δύο ήττες για τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω στην Ρόδο

• 18 Δεκ 2022
Το 3 στα 3 έκαναν οι έφηβοι του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, οι οποίοι κέρδισαν με 3-1 σετ τον Α.Π.Σ. Φλόγα στο «Βενετόκλειο». Οι Κώοι αν και ζορίστηκαν από τους Ροδίτες πήραν τη νίκη και διατήρησαν το αήττ..

Τα συλλυπητήρια των ομάδων για τον Πέτρο Καΐσερλη

• 15 Δεκ 2022
Αρκετές είναι οι ομάδες αλλά και άνθρωπο απ' όλα τα Δωδεκάνησα που θέλησαν να συλλυπηθούν την οικογένεια του Πέτρου Καΐσερλη για τον απροσδόκητο χαμό του. Αναλυτικά: Α.Ε Κως: «Οι ποδοσφαιριστές, ο..

Πήρε το Κωακό ντέρμπι ο Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω (Video)

• 10 Δεκ 2022
Στα χέρια του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω κατέληξε το Κωακό ντέρμπι αφού η ομάδα του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου επικράτησε με 3-0 σετ του Ανταγόρα. Οι τυπικά γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και έχοντας κα..

Δημόπουλος - Μάζαρης στο Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω - Ανταγόρας

• 08 Δεκ 2022
Ο ΣΥ.Δ.ΠΕ.ΔΩ. ανακοίνωσε τους διαιτητές όλων των αγώνων που όρισε η Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. από 10 έως 15 Δεκεμβρίου. Συνολικά θα διεξαχθούν 10 παιχνίδια για τα περισσότερα πρωταθλήματα και μάλιστα στο πρόγραμ..