Αντίμαχος

Πρωταθλητής Δωδεκανήσου Βορείου συγκροτήματος στην Κ-12 ο Αντίμαχος

• Γιώργος Πίτσης
  • πριν 2 μέρες
Η ομάδα του Μιχάλη Σκαλέρη που είχε δείξει και πρόσφατα τις αρετές της στο Kos Youth Festival φτάνοντας μέχρι τον τελικό απέναντι στον ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που κατέκτησε την πρώτη θέση στο βόρειο συγκρότ..

Αντίμαχος - Νικαγόρας ο τελικός της Κ-12

• πριν 3 μέρες
Σήμερα το απόγευμα και με την παρουσία του προέδρου της επιτροπής καλλιέργειας Γιάννη Μικρόπουλο θα γίνει ο τελικός της κατηγορίας Κ-12 για τον όμιλο νήσων. Στις 16:00 θα γίνει ο τελικός για την κατη..

Στο μητρώο της Γ.Γ.Α ο Αντίμαχος

• πριν 6 μέρες
Ο Αντίμαχος Κω είναι το 94ο σωματείο της Δωδεκανήσου, που προστέθηκε στο αθλητικό μητρώο της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού. O Αντίμαχος που φέτος επέστρεψε στη Β’ Κατηγορία (όμιλος νήσων), συγκέντρω..

K-12: Την Κυριακή η τελική φάση για τις κατηγορίες Silver και Gold

• πριν 8 μέρες
Την Κυριακή 15 Μαΐου 2022, στο Βόρειο Συγκρότημα θα πραγματοποιηθούν οι ημιτελικοί της Κ-12 στις 11:00 στο Παλαιό Στάδιο Ανταγόρας.  Η κλήρωση θα γίνει πριν την έναρξη των παιχνιδιών παρουσία των υπευ..

Φινάλε με νίκη για τον Αντίμαχο

• πριν 9 μέρες
Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Αντίμαχος που επικράτησε με 0-3 του Νικαγόρα για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος σε ένα ματς χωρίς σκοπιμότητες. Οι κόκκινοι που αγωνίσ..

Αντίμαχος: «Να υπάρχει η αντιμετώπιση που αρμόζει και στα παιδιά της Κ-16»

• πριν 10 μέρες
Ανακοίνωση με την οποία τονίζει την δυσαρέσκεια του για το σημερινό παιχνίδι της Κ-16 κόντρα στους Αργοναύτες (2-1) εξέδωσε η ομάδα του Αντίμαχου. Αναλυτικά: «Ο Α.Σ Αντίμαχος θα ήθελε και δημόσια να..

Ευχαριστήριο του Αντίμαχου για το Kos Youth Festival

• πριν 13 μέρες
Ανακοίνωση εξέδωσε και η ομάδα του Αντίμαχου για που ευχαρίστησε όλους συνέβαλαν σε αυτήν την ποδοσφαιρική γιορτή του Kos Youth Festival. Αναλυτικά: Εκ μέρους της οικογένειας του Αντίμαχου θα θέλαμε..

Το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής στην Β' κατηγορία του Ομίλου νήσων

• πριν 14 μέρες
Τα παιχνίδια της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής στον όμιλο νήσων της Β’ Κατηγορίας, όρισε η Ε.Π.Σ.Δ. για το προσεχές Σαββατοκύριακο. Η αυλαία θα ανοίξει το Σάββατο με το παιχνίδι Π.Α.Ο.Κ. Κω- Α.Ο. Αθ..

Συγχαίρουν τον Καλυμνιακό

• πριν 18 μέρες
Ο Καλυμνιακός κατέκτησε τον τίτλο στην Β' κατηγορία του Ομίλου νήσων μετά τη νίκη του κόντρα στον Αντίμαχο με 4-1 και επιστρέφει στα σαλόνια του τοπικού ποδοσφαίρου μετά το 2015-2016. Τα σωματεία του..

Πρωταθλητής στην Β' κατηγορία του Ομίλου νήσων ο Καλυμνιακός

Γιορτάζει την άνοδο στην Α' Κατηγορία ο πρωταθλητής Καλυμνιακός (4-1 τον Αντίμαχο). Οι Καλύμνιοι επιστρέφουν στην Α' κατηγορία μετά την χρονιά 2015-2016. Η στιγμή να ανταμειφθούν οι κόποι μίας ολόκλη..

Σε πανηγυρικό κλίμα το τραπέζι των παλαιμάχων του Αντίμαχου

• 10 Απρ 2022
Με τον καλύτερο τρόπο πανηγύρισαν το κύπελλο παλαιμάχων που κατέκτησαν πριν μερικές μέρες οι ποδοσφαιριστές και ο προπονητής του Αντίμαχου που γευμάτισαν στην ψαροταβέρνα «Ο Μάκης» στο Μαστιχάρι. Σε..

Τρίποντο για τον Α.Ο Λειψών κόντρα στον Αντίμαχο

• 07 Απρ 2022
Την 2η νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Α.Ο Λειψών που επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-0 του Αντίμαχου για την 15η αγωνιστική της Β' κατηγορίας του Ομίλου νήσων. Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς προβάδισμα σ..

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στην Β' κατηγορία του Ομίλου νήσων

• 06 Απρ 2022
Ορίστηκε απ' την ΕΠΣ Δωδεκανήσου το πρόγραμμα για την 15η αγωνιστική της Β' κατηγορίας του Ομίλου νήσων. Ξεχωρίζουν τα ματς της Τετάρτης, Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω - Νικαγόρας και ΠΑΟΚ Κω - Καλυμνιακός. ΟΜΙ..

Το «μυστικό» της επιτυχίας του Αντίμαχου στο κύπελλο παλαιμάχων

• 04 Απρ 2022
Ο Προκόπης Φώτης (Λάκης) ήταν ο μεγάλος άτυχος αυτού του τουρνουά των παλαιμάχων αφού στο τελευταίο φιλικό που έδωσε ο Αντίμαχος πριν ξεκινήσει η διοργάνωση τραυματίστηκε και χρειάστηκε μάλιστα να υπο..

A.O Aθλοπαιδιών Κω και Αντίμαχος στο Kos Youth Festival 2022

Δεν θα μπορούσαν να απουσιάσουν οι ομάδες της Κω απ’ αυτήν την μεγάλη διοργάνωση και να μην συμμετέχουν στο Kos Youth Festival 2022 έχοντας έτσι την ευκαιρία να αντιμετωπίσουν μεγάλους συλλόγους απ’ ό..

Στιγμιότυπα απ' τον τελικό παλαιμάχων, ΠΑΟΚ Κω - Αντίμαχος

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και την διαδικασία των πέναλτι απ' τον μεγάλο τελικό των παλαιμάχων ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Κω και Αντίμαχο...

Κυπελλούχος παλαιμάχων ο Αντίμαχος (pics)

• 03 Απρ 2022
O Aντίμαχος είναι η ομάδα που κατέκτησε την πρώτη θέση στο κύπελλο παλαιμάχων αφού κατάφερε να επικρατήσει στην διαδικασία των πέναλτι απέναντι στην ομάδα του ΠΑΟΚ Κω (1-1 κ.δ). Το ματς είχε λίγες ευ..

Live Streaming: ΠΑΟΚ Κω - Αντίμαχος (Τελικός παλαιμάχων)

Δείτε στις 20:00 σε Live Streaming τον τελικό για το κύπελλο παλαιμάχων της Κω ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Κω και Αντίμαχο...

Επιστροφή στα τρίποντα για τον Αντίμαχο

• 02 Απρ 2022
Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Αντίμαχος ο οποίος για την 14η αγωνιστική επικράτησε με 5-0 των Αργοναυτών Καλύμνου και έφτασε τους 21 βαθμούς στο τελευταίο ματς που δίνει στο γήπεδο του γ..

Κύπελλο παλαιμάχων: Στις 18:00 ο μικρός τελικός, στις 20:00 ο μεγάλος τελικός

Ώρα τελικών για το κύπελλο παλαιμάχων αφού αύριο θα γίνουν ο μικρός και μεγάλος τελικός στο παλιό γήπεδο Ανταγόρας. Στις 18:00 θα γίνει το ματς ανάμεσα σε Αναγέννηση Ασφενδιού και Δόξα Καρδάμαινας ενώ..