''Χ''αλάστηκε η Λιόν

Σαρρής Σουλειμάν Σαρρής Σουλειμάν Διεθνή Δημοσιεύτηκε Κυριακή, 22 Αυγούστου 2021

Χωρίς νίκη παρέμεινε η Λιόν καθώς... κατάφερε να αναδειχθεί ισόπαλη 3-3 με την Κλερμόν.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν με δύο γκολ προβάδισμα στο ημίχρονο αλλά πλήρωσαν και πάλι τα μεγάλα προβλήματα στην άμυνα τους.

Ο Μουσά Ντεμπελέ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι αλλά στο 12' ένα αυτογκόλ του Ντιομαντέ έφερε και πάλι ισορροπία.

Ο Ντεμπελέ «χτύπησε» πάλι στο 21' και έκανε το 2-1 για τη Λιόν. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λούκας Πακετά πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων. Η Κλερμόν μείωσε στο 80στό λεπτό με τον Ρασανί και πίεσε. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρασανί πέτυχε και δεύτερο γκολ και έγραψε το 3-3.