«Λύτρωση» στο τέλος για τον ΠΑΟΚ

Γιώργος Πίτσης Γιώργος Πίτσης Ελλάδα Δημοσιεύτηκε Σάββατο, 20 Ιουνίου 2020

Την πρώτη του νίκη στα πλέι της Super League πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με ανατροπή 3-1 του ΟΦΗ στην Τούμπα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Άκπομ στις καθυστερήσεις, που καταλογίστηκε μέσω του VAR. Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ με τον Νέιρα στο 49’, ενώ ο νεαρός Τζόλης ισοφάρισε στο 55’ για τον ΠΑΟΚ, σημειώνοντας το παρθενικό του γκολ. Το 3-1 διαμόρφωσε στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καντουρί.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος (76' Ροντρίγκο), Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι (76' Μαουρίτσιο), Καντουρί, Λημνιός (69' Στοχ), Λάμπρου (55' Τζόλης), Μπίσεσβαρ (55' Σφιντέρσκι), Άκπομ.

ΟΦΗ: Γουάιλι, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (64' Δεληγιαννίδης), Στάικος (83' Νοικοκυράκης), Βίκτορ, Νέιρα (90'+5 Μάνος), Βαζ (64' Ναμπί), Σεμέδο, Φιγκεϊρέδο.

Γιώργος Πίτσης

Ο αθλητικογράφος του site με πορεία απ’ το 2007 μέχρι και σήμερα. Η μεγάλη του αγάπη είναι οι μεταδόσεις αγώνων.