Η εφημερίδα LIVE SPORT σε δημοσίευμά της αναφέρει πως ο Προμηθέας Πάτρας κινείται για την απόκτηση του Γιάννη Μπουρούση και προσπαθεί να πείσει τον 37χρονο σέντερ να υπογράψει. Άλλωστε μετά την αποδέσ..

• πριν 16 ώρες
Εποχή Λάζλο Μπόλονι και επίσημα στον Παναθηναϊκό! Ο Ρουμάνος τεχνικός είχε συμφωνήσει με τη διοίκηση του «τριφυλλιού» από την προηγούμενη εβδομάδα και πλέον με την ανακοίνωση αναλαμβάνει τα καθήκοντά..

Μοιρασιά στο ντέρμπι των δικεφάλων

• Χθες
Η ΑΕΚ κράταγε για 89 λεπτά τη νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ, έχοντας σκοράρει με τον Ανσαριφάρντ στην μοναδική της τελική, αλλά ο Μουργκ ισοφάρισε σε εκείνο το λεπτό για το τελικό 1-1. Κολακευτικό για την ΑΕ..

Καθάρισε ο Μπαράλες για τον Αστέρα Τρίπολης

• Χθες
Με δύο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες (42’, 75’) και ένα του Λουίς Φερνάντεθ οι Αρκάδες επικράτησαν δίκαια 3-1 της ΑΕΛ στο «Αλκαζάρ» και επέστρεψαν στις νίκες, μετά την ισοπαλία στο Αγρίνιο κόντρα στον Πα..

Πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός

• Χθες
Μετά από ένα ματς… ροντέο, ειδικά στην επανάληψη, ΟΦΗ και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι με 2-2, για την 5η αγωνιστική της Super League, με τους Βάτερμαν και Διούδη να καταγράφουν σπουδαίες επεμβάσεις!Οι..

Πήρε το όπλο του ο Ελ Αραμπί

• πριν 2 μέρες
Μπορεί οι «ερυθρόλευκοι» να πέταξαν και πάλι ένα ημίχρονο απέναντι στον Ατρόμητο που έπαιζε με δέκα από το 30’ λόγω αποβολής του Μάτιτς με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στον Καμαρά, αλλά ο Ελ Αραμπ..

Συνεχίζει στην κορυφή ο Άρης

Αήττητος και… πρώτος! Ο Άρης συνεχίζει να εντυπωσιάζει, με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να νικάει στους Ζωσιμάδες τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει κάνει τρομερό ξεκίνημα στην εφετινή..

«Ο κόουτς μου είπε να είμαι επιθετικός»

• πριν 3 μέρες
Πανευτυχής που βοήθησε τον Ολυμπιακό να πάρει τη νίκη απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, ήταν ο Άαρον Χάρισον. Όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού βγήκαν μπροστά για τη νίκη (85-82) κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβί..

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού με buzzer beater του Χάρισον

Με το buzzer beater τρίποντο του Χάρισον, ο Ολυμπιακός νίκησε 85-82 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, για το 2/2 στην πρώτη «διαβολοβδομάδα» της Ευρωλίγκας. Το buzzer beater τρίποντο του Αμερικανού «γονάτισε» τη Μ..

Ανακοινώθηκε από ΑΕΛ ο Γιουνές

• πριν 4 μέρες
Την απόκτηση του Χαμζά Γιουνές ανακοίνωσε κι επίσημα η ΠΑΕ ΑΕΛ.  Αναλυτικά η ανακοίνωσηΗ ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει την υπογραφή επαγγελματικού συμβολαίου με τον Τυνήσιο Χαμζά Γιουνές. Ο Γιουνές είναι 34 ε..

Δεν άντεξε στην παράταση ο Παναθηναϊκός

Άκρως ανταγωνιστικός ο Παναθηναϊκός, πάλεψε επί ίσοις όροις με την Μπαρτσελόνα, ωστόσο έφυγε με σκυμμένο κεφάλι από τη Βαρκελώνη (97-89 στην παράταση).Συγκλονιστική εμφάνιση από τους «πράσινους», που..

«Ατυχήσαμε στην τελική προσπάθεια»

• πριν 5 μέρες
Ο μέσος του Ολυμπιακού τόνισε πως οι αντίπαλοι άρχισαν να κλείνονται περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο και ζήτησε βελτίωση στην τελική προσπάθεια, θεωρεί καθοριστική την ψυχολογία όταν δεν σκοράρεις κα..

«Ο Μπαρτζώκας μου είπε να το διασκεδάσω»

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 86-75 της Αρμάνι Μιλάνο στο ΣΕΦ και πέτυχε την δεύτερη νίκη του φέτος στην Euroleague. Ο Σακίλ ΜακΚίσικ ήταν ένας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές των Ερυθρολεύκων, καθώς είχε..

Νίκη απέναντι στην Αρμάνι για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός έσπασε το αήττητο της Αρμάνι, αφού νίκησε με 86-75 για την 3η αγωνιστική της Ευρωλίγκα.   Με τους Σλούκα, ΜακΚίσικ, Παπανικολάου, Πρίντεζη, Έλις άνοιξε το ματς ο Μπαρτζώκας, με τον ΜακΚί..

Τέλος ο Τζάκσον από τον Παναθηναϊκό

• πριν 6 μέρες
Τίτλοι τέλους για τον Πιέρ Τζάκσον στον Παναθηναϊκό. Ο Αμερικανός γκαρντ που αποκτήθηκε ως βασική λύση στις θέσεις των γκαρντ δεν κατάφερε να πείσει στο διάστημα της παρουσίας του ενώ το τελευταίο δι..

«Να γίνουμε όλοι πιο υπεύθυνοι, ειδικά οι ομάδες»

• πριν 7 μέρες
Ο Ιωάννης Παπαπέτρου σε δηλώσεις του κατά την αναχώρηση του Παναθηναϊκού για τη Γαλλία ενόψει του ματς με τη Βιλερμπάν, αναφέρθηκε τόσο στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακού που προηγήθηκε όσο στην κατάσταση..

Ανακοίνωσε Μάντζαρη ο Προμηθέας

Τη δεύτερη θητεία του στον Προμηθέα θα περάσει ο Βαγγέλης Μάντζαρης. ένα χρόνο μετά το πρώτο του πέρασμα, ο πολύπειρος γκαρντ επέστρεψε στην ομάδα της Πάτρας και η απόκτησή του ανακοινώθηκε. Η ανακοί..

Τέλος ο Πογιάτος, προπόνηση με Συλαϊδόπουλο ο Παναθηναϊκός

• πριν 8 μέρες
Παρελθόν από τον Παναθηναϊκό αποτελεί πλέον και επίσημα ο Ντάνι Πογιάτος, με τους «πράσινους» να ανακοινώνουν τη λύση της συνεργασίας με τον Ισπανό τεχνικό. «Τα αρνητικά αποτελέσματα και η αγωνιστική..

Στον Παναθηναϊκό ο Μαουρίτσιο

• πριν 9 μέρες
Ενισχύεται στον άξονα με τον Μαουρίτσιο ο Παναθηναϊκός. Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες οι άνθρωποι του Τριφυλλιού ήρθαν σε συμφωνία με τον Βραζιλιάνο μέσο και κάνοντας την έκπληξη τον ντύνουν..

Με σούπερ Πρίντεζη πέρασε απ' το ΟΑΚΑ ο Ολυμπιακός

• πριν 10 μέρες
Με κορυφαίο τον Γιώργο Πρίντεζη κι έχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Ολυμπιακός επικράτησε 78-71 του αναιμικού Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας..